انجام امور مالیاتی موضوع این مقاله می باشد. هزینه مدیریت امور مالیاتی می‌تواند برای هزینه‌هایی که در مدیریت امور مالیاتی خود متحمل می‌شوید، مانند هزینه‌ای که از طریق یک نماینده ثبت‌شده تسلیم می‌کنید، کسر درخواست کنید. مهم ترین مزایای استفاده از این مشاوره، افزایش آگاهی صاحبان مشاغل و اشخاص حقوقی و حقیقی نسبت به آخرین قوانین مالیاتی و بخشنامه های سازمان امور مالیاتی و چگونگی انجام روند پرداخت مالیات و امور مالی مرتبط با کسب و کارشان می باشد.

 هزینه هایی که می توانید برای آنها کسر درخواست کنید عبارتند از:

دوره های تهیه اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی خود را از طریق یک نماینده مالیاتی ثبت شده تسلیم کنید

دریافت مشاوره مالیاتی از یک مشاور مالیاتی شناخته شده (یک نماینده مالیاتی ثبت شده، وکیل)

در مورد امور مالیاتی خود با ما در ارتباط باشید

خرید نرم افزاری که به شما امکان می دهد اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه و تسلیم کنید.

هزینه‌های سفری که برای دریافت مشاوره مالیاتی متحمل می‌شوید.

هزینه های دعوی از جمله هزینه های دادگاه و دادگاه تجدید نظر اداری، وکیل، وکیل دادگستری و سایر هزینه های حقوقی

به دست آوردن ارزش گذاری برای هدیه یا اهدای دارایی قابل کسر، یا برای کسر برای انعقاد یک پیمان حفاظتی

برخی از هزینه هایی که هنگام پرداخت تعهدات مالیاتی خود با کارت متحمل می شوید.

کارمزد کارت بدهی هنگام پرداخت بدهی مالیاتی فردی

در مشاوره مالی و مالیاتی چه اطلاعاتی به شما ارائه می شود؟

ممکن است تعجب کنید که یک مشاور مالی چه کار می کند. به طور کلی، این متخصصان به شما کمک می‌کنند در مورد کارهایی که باید با پول خود انجام دهید، تصمیم بگیرید که ممکن است شامل سرمایه‌گذاری یا سایر اقدامات باشد. سیستم مدیریت مالی فعلی کسب و کار شما به صورت دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و سعی خواهد شد تا نقاط ضعف و قوت آن به طور دقیق شناسایی و ارزیابی شود.

مشاوران از دانش و تخصص خود برای ایجاد برنامه های مالی شخصی سازی شده با هدف دستیابی به اهداف مالی مشتریان استفاده می کنند. این طرح ها نه تنها شامل سرمایه گذاری، بلکه پس انداز، بودجه، بیمه و استراتژی های مالیاتی نیز می شود. یک مشاور مالی با شما همکاری می کند تا تصویر کاملی از دارایی ها، بدهی ها، درآمد و هزینه های شما به دست آورد. در پرسشنامه، شما همچنین حقوق بازنشستگی و منابع درآمدی آینده، نیازهای بازنشستگی پروژه و هرگونه تعهد مالی بلندمدت را توضیح خواهید داد. به طور خلاصه، تمام سرمایه‌گذاری‌های فعلی و مورد انتظار، حقوق بازنشستگی، هدایا و منابع درآمد را فهرست می‌کنید.

خدمات مالیاتی چیست؟

از پر اهمیت ترین فعالیت های حسابداری یک شرکت، انجام امور مربوط به مالیات است. کار های مربوط به مالیات میتواند شامل تنظیم کردن صورت های مالی، تنظیم اظهار نامه مالیاتی و دادرسی مالیاتی می‌شود. با استفاده از تمام فرصت های پس انداز مالیاتی که در اختیار شما و کسب و کارتان است، پول بیشتری را که به دست می آورید حفظ کنید. چه به دلیل کاهش بار مالیاتی فردی شما باشد و چه درخواست برای اعتبارات مالیاتی و مشوق های شرکت شما، راهنمایی های استراتژیک و فنی مجرب می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.

این کار ها معمولا توسط مدیران به شرکت های مالیاتی سپرده می‌شود تا با دقت بیش تری انجام شود چرا که این امور از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. برنامه ریزی مالیاتی موفق به کمک یک متخصص مالیاتی با تجربه با مهارت های فنی، دانش و تفکر استراتژیک نیاز دارد تا به شما در مقابله با چالش ها و استفاده از فرصت های به موقع کمک کند.

انواع خدمات مالیاتی

مالیات اشخاص حقیقی

ارائه خدمات مرتبط با ریسک های مالیات

مشاوره حقوقی مالیاتی با وکلای پایه یک دادگستری و متخصص در این زمینه

مشاوره در زمینه معافیتهای مالیاتی بر طبق قانون

مالیات اشخاص حقوقی

اعزام نیروی متخصص مالی و مالیاتی با سابقه بالا و با تجربه به شرکت ها و موسسات در صورت نیاز ارائه مشاوره درباره مالیات تکلیفی پیمانکاری

تهیه گزارشات مالی

مشاوره در رابطه با پیگیری اعتراض ها با رعایت اصول و قوانین وضع شده

مشاوره و ارائه راهکار درجهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی، پلمپ دفاتر قانونی

استرداد مازاد مالیاتی افراد

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

تهیه گزارشات مالی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

انجام امور مالیاتی به چه شرکت‌هایی ارائه می شود؟

خدمات مالیاتی به شرکت‌هایی پرداخت می‌شود که حجم فعالیت متوسط و کوچک داشته باشند و به شرکت‌ها با فعالیت بزرگ  خدمات مشاوره مالیاتی ارائه می‌شود. خدمات مالیاتی شامل مالیات عملکرد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مستغلات و مالیات بر درآمد حقوق می‌باشد که بیشتر شرکت‌های خصوصی مشمول این نوع مالیات ها هستند.

کلیه شرکت‌ها (اشخاص حقوقی) و اشخاص حقیقی که در امور تجاری  و غیر تجاری فعالیت دارند مکلف به انجام تکالیف قانونی و مالیاتی هستند. پس باید نسبت به اجرای خدمات مالیاتی (انجام خدمات مالیاتی و مالی ) مربوط به شرکت یا موسسه خود اقدام کنند. این اقدام باعث می‌گردد که ساختار خدمات مالیاتی و مالی خود به درستی چیده شود و راهکارهای خوبی برای پرداخت مناسب و به موقع مالیات ارائه شود.

انوع قراردادهای خدمات مالیاتی به چه صورت است؟

قراردادهای خدمات مالیاتی بصورت پروژه‌ای و پشتیبانی مالیاتی می‌باشد که شرکت‌های خصوصی با حجم فعالیت کم و کوچک از خدمات مالیاتی پروژه‌ای استفاده می‌کنند و شرکت‌های با حجم فعالیت بالا از خدمات مالیاتی پشتیبانی استفاده می‌کنند که هر شرکت با توجه به نوع خدمات و حجم فعالیت قرارداد آن تنظیم می‌گردد.

یک قرارداد خدمات مالیاتی شامل بندهایی است که در آن خدمات درخواست شده مشتری در آن قید می‌شود. بسته به نوع خدمات درخواستی، نوع قرارداد خدمات مالیاتی نیز تغییر می‌کند. برخی از خدمات نرخ مقطوع دارند و برخی تابع برخی فاکتورهای دیگر هستند.

تفاوت خدمات مالیاتی با خدمات حسابداری در چیست؟

در قرارداد‌های خدمات حسابداری فقط امور جاری و حسابداری شرکت انجام می‌شود و خدمات مالیاتی لحاظ نمی‌گردد و اگر شرکتی نیاز داشته باشد هر دو خدمات در یک قرارداد واحد بسته می‌شود و از مشاوره مالیاتی و خدمات آن هم برخوردار می‌شود.

حسابداری سیستمی برای سازماندهی و تجزیه و تحلیل داده های مالی یک شرکت است. بنابراین یک نمای کلی در زمان واقعی از تحول صورتهای مالی یک شرکت ارائه می دهد. حسابدار همچنین صورتهای مالی شرکتی را که برای آن کار می کند تهیه می کند.

مالیات بخشی بسیار خاص تر از حسابداری است. در حالی که حسابداری تمام عملیات یک شرکت را در بر می گیرد، مالیات بیشتر در مورد ایجاد استراتژی هایی برای کمک به شرکت ها برای تکمیل بهتر اظهارنامه مالیاتی است. متخصصان مالیات استراتژی هایی را برای شرکت ها ایجاد می کنند تا به آنها کمک کند مالیات کمتری را به صورت قانونی پرداخت کنند.

تفاوت بین حسابداری و مالیات وجود دارد. حسابداری رشته ای است که بر تجزیه و تحلیل امور مالی یک شرکت به عنوان یک کل تمرکز دارد، در حالی که مالیات به طور خاص با مالیات ها مرتبط است. بنابراین، شرکت ها می توانند از خدمات یک حسابدار و هم متخصص مالیات بهره مند شوند، زیرا تخصص آنها مکمل یکدیگر است و به ایجاد یک استراتژی تجاری قوی تر کمک می کند.

به دنبال استخدام در زمینه حسابداری و مالیات هستید؟ ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین شغل را بر اساس درخواست شما پیدا کنید. بنابراین اگر قصد دارید برای شغل مالیاتی یا حسابداری درخواست دهید، همین حالا با موسسه ما تماس بگیرید.