خدمات حسابداری “اسمارت حساب”

خدمات حسابداری موضوع این مقاله می باشد. اگر می خواهید یک حسابدار برای شرکت خود استخدام کنید یا اگر می خواهید شغل مالی و حسابداری را دنبال کنید، دانستن انواع مختلف حسابداری مالی و خدمات آن برای شما مفید است.

 صنعت حسابداری متشکل از موسساتی است که عمدتاً به ارائه خدماتی مانند حسابرسی سوابق حسابداری، طراحی سیستم های مالی و حسابداری، تهیه صورت های مالی، تهیه بودجه، برنامه ریزی و تهیه مالیات، پردازش حقوق و دستمزد، حسابداری و صورتحساب مشغول هستند.

با توجه به افزایش واحدهای اقتصادی و امور سنگین مربوط به حسابداری و مالی آن ها، شرکت های ارائه خدمات حسابداری تشکیل گردیدند تا با ارائه خدمات به مجموعه های اقتصادی مختلف آن ها را در پیشرفت و موفقیت یاری دهند. حسابداری به عنوان یک کارکرد مهم تجاری در نظر گرفته می شود. حسابداری دقیق و حسابداری به موقع برای عملکرد مداوم کسب و کار شما از اهمیت بالایی برخوردار است. صاحبان مشاغل باهوش مزایای استفاده از راه حل های حسابداری را به عنوان راهی برای دسترسی به حداکثر رساندن سود آنها می شناسند.

خدمات حسابداری برای مشاغل کوچک و بزرگ ضروری است. این خدمات کمک می کند تا کسب و کارها را در مسیر پرداخت های مختلف، توسعه مالی، حسابداری و هزینه های تجاری نگه دارید. حرفه ای ها برای اطمینان از ثبات مالی به کسب و کارهای کوچک شروع کننده در مورد سرمایه گذاری مناسب و بهترین ساختار برای کسب و کارشان مشاوره می دهند. بنابراین برای صاحب کسب و کار بسیار مهم است که بهترین خدمات حسابداری برون سپاری را برای کسب و کار خود بداند.

چهار نوع اصلی حسابداری وجود دارد که عبارتند از:

حسابداری عمومی

حسابداری دولتی

حسابداری مدیریت

حسابرسی داخلی

حسابداری عمومی

این جامع ترین نوع حسابداری است و حسابداران در خدمات مدیریت حساب، حسابداری و تجزیه و تحلیل مالی تخصص دارند. مسئولیت تهیه مالیات، ایجاد طرح های سیستم حسابداری، شناسایی خطاهای مالی و جبران خسارت کارکنان به عهده حسابداران است.

حسابداری دولتی

حسابداری دولتی شامل خدمات حسابداری برای نهادهای دولتی است. حسابدار اطمینان حاصل می کند که هزینه ها و درآمدها طبق قانون است. آنها همچنین مسئول مدیریت دارایی های دولت و ایجاد بودجه هستند.

مدیریت حسابداری

آنها حسابدار داده های مالی کسب و کار را ثبت و تجزیه و تحلیل می کنند و از اطلاعات برای کمک به بودجه ریزی، مدیریت هزینه، مدیریت دارایی و ارزیابی عملکرد استفاده می کنند.

حسابرسی داخلی

حسابداران در بررسی ضایعات مالی، تقلب، شیوه های مدیریتی و سوء مدیریت نقش دارند. آنها بررسی می کنند که آیا تجارت طبق قانون و مقررات کار می کند یا خیر. حسابداران می توانند در زمینه های مختلف حسابرسی از جمله حسابرسی محیطی، حسابرسی فناوری و حسابرسی انطباق تخصص داشته باشند.

انواع مختلف خدمات حسابداری چیست؟

از انواع ارائه خدمات حسابداری می توان خدمات تکنیکی، حمایتی و عملیاتی در حسابداری را نام برد. خدمات عملیاتی معمولا راه انداختن سیستم های مالی در مجموعه ها و فعال کردن خودکار کارهای حسابداری در واحدهای اقتصادی را در بر می گیرد. این گونه از خدمات در واقع تخصصی و فنی ترین خدمات حسابداری محسوب می شود که از آن پشتیبانی می شود. نکته دیگری که وجود دارد این است که شاید بتوان شرکت هایی که نرم افزارهای حسابداری ارائه می دهند را نیز از جمله شرکت های ارائه دهنده این خدمات به حساب آورد.

حسابداری

حسابداری مالیاتی

حسابداری رسمی

حسابداری قانونی

خدمات کنترل کننده مالی

حسابرسی حسابداری

مصالحه بانکی

حساب پرداختنی

حساب دریافتنی

پردازش حقوق و دستمزد

حسابداری

این نوع خدمات حسابداری شامل نگهداری سوابق حساب های مالی کسب و کار است. حسابدار سیستم های مالی را با ضبط نسخه چاپی داده های مالی یا استفاده از نرم افزار حسابداری مالی در شبکه به روز می کند. حسابدار بر پرداخت حساب ها و نحوه دریافت آنها نظارت دارد.

حسابداری مالیاتی

این مربوط به مالیات بر درآمد و سایر مالیات هایی است که بر کسب و کار اعمال می شود. حسابدار مالیاتی اطمینان حاصل می کند که بهترین مشاوره را در مورد مطالبات ارائه می دهد و از شرکت در برابر پرداخت مالیات های غیر ضروری محافظت می کند. حسابداران مالیاتی همچنین در رفع مشکلات مربوط به پر کردن اظهارنامه کمک می کنند.

حسابداری رسمی

حسابداران خبره در چندین زمینه از حسابرسی تا مدیریت تخصص دارند. آنها معمولاً بخشی از بدنه مالی حرفه ای هستند.

حسابداری قانونی

این حسابداران خدماتی را برای ردیابی وجوه از دست رفته ارائه می دهند که ممکن است در جریان گزارش مالی ظاهر شود. حسابداران معمولاً دست در دست مأموران اجرای قانون کار می کنند. برای ارائه مؤثر این خدمات حسابداری، لازم است صاحبان مشاغل با دستیاران پزشکی قانونی خود در مورد فرار مالیاتی یا کلاهبرداری یا هرگونه مشکل مالی شفاف باشند.

خدمات کنترل کننده مالی

کنترل کنندگان مالی رئیس بخش بازرگانی هستند. وظیفه آنها شامل؛ واگذاری کار به کارمندان، نظارت بر کارکنان و برخورد با مشتریان جدید و آنها همچنین ممکن است وظایف حسابرسی خارجی و داخلی را انجام دهند. آنها کار حسابداری کارآمد و دقیق را تضمین می کنند.

حسابرسی حسابداری

حسابرسی اطلاعات مالی دقیقی در مورد کسب و کار می دهد. حسابرسان درگیر اعتبارسنجی و اطمینان از صحت صورت‌های مالی و گزارش‌ها هستند.

حساب های پرداختنی

این سرویس حسابداری سیستم پرداخت کسب و کار را با مدیریت تراکنش های مالی، ارائه راه حل های هزینه، به استثنای موارد تکراری و مدیریت اسناد مالی، اصلاح می کند.

مصالحه بانکی

این سرویس حسابداری دقیق سوابق مالی را تضمین می کند و به یافتن هرگونه مغایرت کمک می کند. حسابداران در کاهش هزینه های کسب و کار و محافظت از تقلب کمک می کنند.

پردازش حقوق و دستمزد

این سرویس دقت در نرخ های مالیاتی و اطلاعات نظارتی را تضمین می کند. نگهداری سوابق مالی درآمد، کسر و پاداش کارکنان را فراهم می کند.

حساب دریافتنی

این سرویس حسابداری به افزایش نرخ وصول یک شرکت، کاهش دوره پرداخت و اطمینان از پردازش سریع فاکتورها کمک می کند.

خدمات فنی و عملیاتی شرکت های حسابداری

طراحی و گردآوری سامانه های حسابداری و سامانه های انبارداری پیشرفته

اجرای نرم افزارهای حسابداری و ارائه خدمات حمایتی لازم برای آن ها (هماهنگ با کسب و کار)

راه انداختن سامانه های وابسته به فعالیت های مالی و حسابداری مانند سامانه های حضور و غیاب و غیره

برون سپاری خدمات حسابداری چه فوایدی دارد؟

تمرکز بر امور مهم و اساسی

صرفه جویی در مخارج

منعطف شدن نیروی کار

استمرار شرکت و مدیریت تهدید

آموزش پرسنل داخلی

خدمات حسابداری و فعالیت های مالی و مالیاتی

انجام کلیه امور حسابداری و مالی شركت ها

ارائه سیستم مالی مناسب جهت شرکت های جدید التأسیس یا شرکت هایی با سیستم مالی ناکارآمد

طراحی کدینگ اصولی در سطوح مختلف سیستم های مکانیزه و اصلاح کدینگ نامناسب

تهیه صورتهای مالی از روی اسناد و مدارک ناقص

اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها

کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی

تنظیم تراز و مدارک وام بانکی و پیگیری تا مرحله دریافت وام

کلام آخر…

بنابراین، صرف نظر از نوع خدمات حسابداری، همه حسابداران عموماً در ارزیابی امور مالی یک تجارت معین، حسابداری و ثبت و تجزیه و تحلیل کلیه معاملات تجاری کمک می کنند. خدمات حسابداری بسته به تجربه، محیط تجاری و وضعیت مدیریت متفاوت است. بنابراین دانستن نوع مناسب خدمات حسابداری که کسب و کار شما به آن نیاز دارد ضروری است. همچنین می توانید از حسابداران متخصص کمک بگیرید.